75letý úspěšný příběh

Tradiční dopplerovský podnik se může ohlédnout za úspěchem více než 75 let, který umožnila odvaha, píle a optimismus všech zúčastněných generací zaměstnanců a rodiny majitelů. Více než sedm desetiletí mezi založením a současností bylo poznamenáno mnoha změnami. Jedna věc však je a vždy zůstává stejná: závazek k nejvyšší kvalitě, jakož i závazek ke spolupráci mezi vedením, zaměstnanci, zákazníky a obchodními partnery.Ernst Doppler - Founder Ernst Doppler - Founder

Jak to všechno začalo: 1945 - 1952

V roce 1946 založil Ernst Doppler společnost Doppler v Braunau s několika zaměstnanci. Vedl také pobočku v Salcburku. Šlo už o druhé odvážné rozhodnutí ambiciózního podnikatele. Po nepokojích druhé světové války musela rodina Dopplerových uprchnout ze Sudet a zanechat za sebou společnost, kterou s velkou vášní vybudovala v dnešní České republice.
Ernst Doppler začínal od nuly v Braunau a dokázal si udělat dobré jméno na zastřešujícím trhu s živou intuicí, zkušenostmi, pílí a velkým optimismem.
V roce 1952 do společnosti vstoupila dcera Renate Doppler. Ukázala se jako skutečná strážkyně střešní tradice a iniciovala pozdější expanzi v Braunau.1959 - 1971

V roce 1959 se k ní přidal její manžel Hermann Würflingsdobler senior. Plní motivace dva spolu s deseti zaměstnanci pokračovali v řízení výroby a prodeje deštníků. Míra růstu se každoročně zvyšovala, přičemž trh se v té době omezoval výlučně na Rakousko.

Sídlo společnosti v Braunau se rozšiřovalo během 60. let. S novými stroji a nyní s 50 zaměstnanci se v té době vyrobilo 800 deštníků denně. Portfolio výrobků se neustále a strategicky rozšiřovalo - v roce 1962 se zahradními deštníky a v roce 1970 s podložkami. V roce 1971 byla založena společnost v Německu.

1972-2005

V roce 1986 nastoupil do společnosti vnuk zakladatele Ernsta Dopplera, Hermann Würflingsdobler. O dva roky později následovala jeho manželka Margit Würflingsdobler

V roce 1988 začala velká internacionalizace Dopplera. Dceřiné společnosti ve východní Evropě a Asii byly rychle a úspěšně založeny.

V roce 1990 přibyl obchod se zahradním nábytkem. Počet zaměstnanců se zvýšil ze 140 na 180. V roce 1999 byla postavena velká nová výstavba, aby bylo možné čelit růstu a technickému rozvoji.

Koupě značky Knirps spolu se švýcarským partnerem v roce 2005 byla dalším důležitým krokem v historii společnosti.


čtvrtá generace: 2005 - současnost
family leaders

Mezitím se do společnosti připojili pravnoucí zakladatele společnosti. Martin Würflingsdobler a Ulrike Kinder jsou čtvrtou generací rodiny. V roce 2015 se přidal Martin Würflingsdobler a jeho manželka Verena ho následovala o čtyři roky později. Ulrike Kinder se připojila k rodinné společnosti v roce 2020.

Neustále se investuje do optimalizace výroby, skladování, dodavatelského řetězce a digitální budoucnosti. Po rozsáhlém rozšíření sídla společnosti má skupina doppler v současnosti 360 zaměstnanců po celém světě, z toho 200 na svém hlavním místě v Braunau. Každý jednotlivec přispívá svým nasazením k dopplerovskému úspěchu.V 70. letech 20. století došlo k vytvoření německé pobočky, v 90. letech vznikly dceřiné firmy v Čechách (1991) a na Slovensku (1992).

Nabízíme prvotřídní produkty převážně evropského (českého, slovenského a rakouského) původu s dobrým poměrem kvality a ceny, doplněno o cenově výhodnou variantu importního zboží ve standardním provedení.

Deštníky a slunečníky jsou k dostání také s reklamním potiskem či Vaším individuálním logem.